Pogoda organizatorom dopisała, ale przede wszystkim dopisała wspaniała atmosfera i uczestnicy. O ile w ubiegłym roku, pierwszy festyn odbył się dzięki ogromnej determinacji organizatorów, którzy wręcz „stawali na głowie” - by zorganizować wspaniałą zabawę dla dzieci, to w tym roku można powiedzieć - „był tęczowy zawrót głowy”, bo atrakcji dla milusińskich nie zabrakło. Był teatrzyk, były występy na scenie, były zabawy zorganizowane przez animatorów, jazdy quadem, konno, lepienie z gliny, konkursy i zabawy. No i przede wszystkim wyczekiwana zabawa „z tęczą”.

Organizatorem całości było Stowarzyszenie Nasze Dzieci Nasza Gmina, przy współudziale Szkoły Podstawowej w Baligrodzie, Gminnego Ośrodka Kultury w Baligrodzie oraz Rady Rodziców przy SP w Baligrodzie. Atrakcję dla najmłodszych zapewnili niezawodne jak zawsze: Nadleśnictwo Baligród, Komenda Policji w Lesku, Ochotnicza Straż Pożarna w Baligrodzie - twórcy tęczy, Wojska Obrony Terytorialnej, DJ RUFIO (zabawy animacyjne), pracownia Carpe Diem, oraz zespół LIPSTIC.

Ogromne brawa otrzymał na scenie Teatr Wielu Pokoleń, za wspaniałą inscenizację bajki „Czerwony Kapturek”.

Nie zabrakło wielu, wielu sponsorów, a także darmowych kiełbasek, napojów, słodyczy i lodów. Jednym słowem, był to organizacyjny sukces, którego miarą były szczęśliwe twarze dzieci i rodziców.

Tekst pochodzi z Gazety Bieszczadzkiej

 


Strona Stowarzyszenia Nasze Dzieci Nasza Gmina Baligród powstała i jest utrzymywana w ramach projektu "Aktywne NGO" realizowanego

przez Stowarzyszenie Edukacja i Rozwój w Lesku.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach krajowego Programu

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO).